Výuka hry na příčnou a zobcovou flétnu v Plzni - Dagmar Bejčková
Podmínky výuky platné od 1.9.2020

Věnujte prosím pozornost těmto řádkům, ať předejdeme případným nedorozuměním.

Jak lekce probíhá

Vyučovací hodina se kvalitou neliší od lekce v umělecké škole, ale nesvazují nás školní vzdělávací programy, můžeme tedy postupovat svým vlastním tempem. Důležitý pro mě není talent, ale zájem o hudbu a radost ze hry a z muzicírování.

Na začátku každé lekce si zkontrolujeme „úkoly“ z minulé hodiny. Doporučuji se k nástroji dostat aspoň 2-3x v týdnu (kromě naší společné lekce), aby byly znát nějaké pokroky, ale chápu, že ne vždy je čas a energie J Budu moc ráda, pokud přijdete s vlastním nápadem, kterou skladbu či píseň byste se chtěli naučit, nikdy vám nebudu nutit nic, co se vám nelíbí. Sama se nebráním klasické hudbě, jazzu ani soundtrackům. Společně vždy jistě něco vybereme.

Hudební teorii se věnujeme pouze do té míry, abychom rozuměli notovému zápisu, vysvětlíme si pouze délky not, druhy taktů, některá tempová označení apod.

Pokud byste při cvičení narazili na nějaký problém, budu vždy na telefonu a neváhejte mě kdykoliv kontaktovat.

Délka lekce

Výuka probíhá 1x v týdnu.
Běžná lekce trvá 45 minut (včetně rozbalení, složení a čištění nástroje),
děti mladší 10 let mají na výběr i lekce v délce 30 minut.
Je možné domluvit se i na lekci 1x za 14 dní za 70% ceny (8 lekcí za pololetí).

Platby a ceník

Platba se provádí vždy na celé pololetí. Pokud máte zájem nastoupit během pololetí, vše řešíme individuálně - prosím, napište mi.

V částce je obsaženo 15 lekcí, které je nutné absolvovat vždy do konce pololetí. Neabsolvované lekce propadají, nepřevádí se do dalšího období.

45 minutové lekce - 5500,- za pololetí
30 minutové lekce - 4000,- za pololetí (pouze pro děti mladší 10 let)

Poskytuji i jednorázové lekce a konzultace (600,-/45min).

Po domluvě je možné přihlásit se ke mně do ZUŠ Rokycany, kde je úplata za vzdělávání cca 1900,- za pololetí, základní umělecké školy jsou všechny financovány státem, proto může být cena tak nízká. Volné místo vám ale zaručit nemohu, navíc je podmínkou vykonání talentové zkoušky (většinou na přelomu květen/červen).

Termíny plateb

Školné se platí vždy na první hodině v pololetí, tedy v září a v únoru.

Online výuka - Skype

Pokud by z nějakého důvodu nemohly lekce probíhat osobně, bez problémů vyučuji přes Skype!
U úplných začátečníků je na pár lekcí vhodná asistence jednoho z rodičů, abychom správně zvládli základní návyky.

Doporučuji mít Skype zapnutý na počítači a k tomu mít při ruce mobilní telefon, kde si můžeme pouštět doprovody ke skladbám, posílat si nahrávky dvojhlasů či využívat aplikace k výuce hudební teorie a metronom.
Skype lekce jsou plnohodnotným výukovým nástrojem.

Docházka

Lekce, která nebude omluvena písemně (e-mail či sms) do 19h předchozího dne, je započtena jako uskutečněná.

V případě, že nebude moci odučit hodinu lektor, budete informování písemně (e-mail či sms) a vyřešíme tento stav náhradní hodinou nebo započtením lekce do dalšího pololetí (dle domluvy).

Lektor si vyhrazuje právo zrušit 1 hodinu za pololetí bez náhrady, ale pouze z vážných důvodů (nemoc, vlastní hudební vystoupení, mimořádná školní akce či nahrazování lekcí v ZUŠ).  V každém pololetí je až 21 týdnů a předplacených lekcí je pouze 15, je zde tedy dostatečná rezerva na absence.

Žák vykazující příznaky infekčního onemocnění bude vyloučen z lekce bez nároku na náhradu. S infekční rýmou, bolestí v krku nebo zvýšenou teplotou na hodiny prosím nechoďte, buďte ohleduplní a chraňte zdraví ostatních!

Výuka neprobíhá první týden v září a první týden v červnu. Také se obvykle nevyučuje v době prázdnin a státních svátků, ale záleží na domluvě.

Vrácení školného

Požadování vrácení školného z důvodu absence způsobené ze strany žáka je nepřípustné. Školné (či jeho poměrná část) se vrací pouze z důvodu dlouhodobé nemoci, která trvá více než 4 týdny.

Volné termíny

Výuka probíhá v tomto školním roce pouze v úterý a ve středu celý den (i ráno a dopoledne). Ostatní dny vyučuji v základní umělecké škole. Děkuji za pochopení.

Místo výuky

Výuka probíhá u mě na Slovanech. V případě, že dojíždím k vám, je do ceny lekce započtena ještě cesta, vše je ale velmi individuální a záleží na domluvě. Pokud mám například více žáků v jedné části Plzně, cestu si neúčtuji.

Děkuji za přečtení těchto řádků, kdybyste měli jakékoliv dotazy, kontaktujte mne na dbejckova@seznam.cz, ráda vám vše zodpovím.

©2013 WWW.DAGMARBEJCKOVA.CZ - VÝUKA HRY NA FLÉTNU V PLZNI, e-mail: dbejckova@seznam.cz, tel.: 607 444 784